Eesmärgid
Õppe- ja kasvatustegevuse eesmärgid ja põhimõtted lähtuvad Koolieelse lasteasutuse riiklikust õppekavast (Vabariigi Valitsuse määrus 01.09.2008.a.).
Õppe- ja kasvatustegevuse eesmärgid ja põhimõtted lähtuvad Koolieelse lasteasutuse riiklikust õppekavast (Vabariigi Valitsuse määrus 01.09.2008.a.).
Tabasalu Teelahkme Lasteaia õppe- ja kasvatustegevuse üldeesmärk on lapse mitmekülgne ja järjepidev areng kodu ja lasteaia koostöös.
- Laps omandab teadmisi eeskuju, kuulamise, kõnelemise, matkimise, vaatlemise, uurimise, katsetamise, lugemise, kirjutamise, vestlemise, jutustamise, õppekäikude, võrdlemise, arvutamise, modelleerimise, suhtlemise, mängu, harjutamise, lavastusmängude, iseseisvate ja rühmatööde jms. kaudu.
- Laps areneb kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt, emotsionaalselt ning läbi selle kujuneb tal terviklik ja positiivne minapilt ning arusaam tervise hoidmise tähtsusest.
- Õppe- ja kasvatustegevust kavandades ja korraldades arvestatakse laste eripära: võimeid, vanust, sugu, terviseseisundit, keelelist- ja kultuurilist tausta.
- Laps on kaasatud igapäevatoimingutesse, tegevuste kavandamisse ning tal on kujunenud esmased tööharjumused.
- Laps väärtustab Eesti kultuuri ja peretraditsioone ning teiste kultuuride eripära.
- Õpetajad on koostöös vanematega lapse arengu suunajad ning tema arengut toetava keskkonna loojad, kus on tagatud lapse turvatunne ja eduelamused ning positiivne hoiak eesmärgistatud tegevusele.
- Õpetajad abistavad ja toetavad lapsevanemaid õppe- ja kasvatusküsimuste lahendamisel.
Õppe- ja kasvatustegevuses luuakse tingimused, et arendada lapse suutlikust:
- kavandada oma tegevust ja teha valikuid;
- arutleda omandatud teadmiste ja oskuste üle;
- seostada uusi teadmisi olemasolevatega ja neid kasutada;
- hinnata oma tegevuse tulemuslikkust;
- tunda rõõmu enda ja teiste õnnestumistest ning osata toime tulla ebaõnnestumisega.