Ajalugu

Meie lasteaed avati 16. oktoobril 2002. aastal. Eesimesed kaks aastat tegutsesime Tabasalu Tibutare lasteaia filiaalina ja seejärel sai omaette asutuseks. Lasteaia esimene direktor oli Tibutare lasteaia direktor Lea Treiberg. 1.juulist 2004 kannab lasteaed nime Tabasalu Teelahkme Lasteaed ning tegutseb iseseisva lasteasutusena. Uueks juhis sai senine direktori asetäitja Ülle Jurtom. Nüüdseks on vahetunud juhte juba rohkem ning aprillist 2017 juhib lasteaeda Anneli Laamann.

Maja arhitekt on Katrin Tomberg-Tohter. Arhitektuurilislet on lasteaed ainulaadne. Teist sellist projekti ei leidu kusagil Eestis. Maja meenutab lindu oma kõrge katuseservaga, mis on linnu pea ja nokk ning kaks tiiba, kus asuvad rühmaruumid. Esmamulje rabab tulijaid, sest kohe satud avarasse saali, kus on kõrgustesse suunduv lagi.

Lasteaias on neli rühma, mis on nime saanud põhivärvidest – Punane, Kollane, Sinine ja Roheline. Rühmad on vanuste järgi: 3-4a, 4-5a, 5-6a ja 6-7a. Lasteaial on uus logo, mis meenutab nelja lasteaiavärvides lindu.1. detsembrist 2021 lisandusid lasteaiale juurde kaks rühma Vääna-Jõesuus, kus asub 01.12.2022  juba neljarühmaliseks laienev Teelahkme lasteaia filiaal Vääna-Jõesuu lasteaed. Lasteaia kollektiiv on olnud kokkuhoidev ja väga paljud on töötanud majas algusest ajast saadik – kunstiõpetaja Mari Mesilane ja rühmaõpetajad Siiri Norak, Merita Tamm ja Piret Kuuse. Oma suurepärase asukoha poolest metsa ja mere lähedal on lasteaial head võimalused õuesõppeks. Aastal 2018 liitus lasteaed Tervist edendavate lasteaedade võrgustikuga ja 2019 aastal saime Tartu Ülikoolilt väärtuskasvatuse lasteaia "Hea lasteaed teerajaja" tiitli. Lasteaed on viimastel aastatel olnud edukas projektõppe suunanäitaja.