« Tagasi

Lasteaed taastab oma tavapärase töö alates 18.05.2020

Seoses eriolukorra lõppemisega 17.05. naasevad Harku valla lasteaiad tasapisi tavapärase töörütmi juurde. Lõppeb ühtlasi ka lasteaia kohatasu vabastus. Alates 18.05. taastub Harku valla lasteaedades kohatasu. Soovituslik on avada lasteaias rohkem valverühmi või vajadusel kõik rühmad. Eelregistreerimine, avalduse täitmine või lasteaiakoha vajaduse põhjendamine ei ole enam vajalik. Soovituslik on hoida rühmad võimalusel 10 liikmelised, aga Terviseameti juhendi järgi võib mai teisest poolest olla ka suuremad rühmad. Õppetegevused viia läbi võimalusel õues. Lasteaia ruumides ei toimu huviringe ja huvitegevust kuni õppeaasta lõpuni
Küll aga panen teile isiklikult südamele vastata rühmade saadetud küsitlusele, kes millal lasteaeda naaseb ja mis päevadel teie laps mai lõpuni käib. See on meile oluline, et me teaks toitlustust ja avatavate valverühmade arvu reguleerida. Valmisolek on avada kindlasti kaks rühma - Roheline ja Kollane alates 18.05., aga kui laste arv ületaks neis juba üle 10, siis kõik rühmad. Seega on küsitlusele vastamine väga oluline. Rühmad on juba saatnud või saadavad selle välja hiljemalt homme.
 
Lapse lasteaeda toomisel kehtivad endised tingimused:
1. Laps ja pere on terved ning ei ole kokku puutunud Covid 19 viiruse kandjaga  ega ka muu nakkusega. Hetkel kehtib edasi igasuguste haigusnähtude suhtes nulltolerants. Lasteaiatöötajatel on õigus  kontrollida hommikul lasteaeda tulnud laste tervist ning paluda lastevanematel, kelle lastel on ägedate respiratoorsete haiguste sümptomid (palavik, köha jm) nad koju viia.

2. Laste üleandmine hommikul ja õhtul toimub õues, et vähendada majas käivate inimeste arvu. Lapsevanem endiselt maikuus lasteaia rühma ei sisene. Arenguvestlused silmast-silma on organiseeritud kergelt puhastavas ning tuulutatavas ruumis 2+2 reegleid silmas pidades.

3. Lasteaiatöötajad kasutavad vajaduse korral isikukaitsevahendeid ning 2x2 reegli järgimist laste vastu võtmisel ja üleandmisel ning paluvad ka lastevanematel lasteaeda tulles ja minnes seda teha.


Lasteaia lõpupidu või rühmade õppeaasta lõpusündmused võivad toimuda kui järgida Terviseameti reegleid. Kuni maini võib olla siseruumides koos 10 inimest. Juunikuus siseruumides kuni 50 inimest. Ehk siis teatud tingimustel saaksime teha lasteaia Sinise rühma lõpupeo ka juba juunikuus.

 

Palume vanemaid, kel võimalik, lapsi mitte enne uut õppeaastat lasteaeda tuua ja võimaluse korral püsida kodus, et hoida üheskoos oma laste ja lasteaiatöötajate tervist!